Szklane panele Warszawa

 

OK

Szklane panele

Szklane panele ścienne do kuchni i do łazienki klejone są do ściany zamiast tradycyjnych płytek lub kamienia. Szkło lakierowane (hartowane szkło LACOBEL) lub z grafiką to nowoczesny design (Warszawa i okolice) doradztwo, projekt, pomiar, montaż.

Zaprojektuj swoją grafikę

Zobacz więcej zdjęć   Wyślij zapytanie

Dekoracja ścian we wnętrzach z użyciem szklanych i lustrzanych okładzin zapewni ciekawe wrażenie wzrokowe w kuchni, łazience oraz w każdym innym wnętrzu. Optycznie powiększy przestrzeń oraz nada każdemu wnętrzu niebanalny, nowoczesny wygląd. Szkło na ścianę, z którego wykonane są panele jest hartowane o grubości 5 lub 6 mm. Dzięki hartowaniu szkło lakierowane typu lacobel zyskuje odporność na uderzenia, temperaturę i naprężenia. Stosujemy szkło odbarwione OPTIWHITE, które jest pozbawione zieleni tradycyjnego szkła float i nie przekłamuje kolorów. Panele szklane wykonywane są na dowolny wymiar, maksymalny wymiar szkła to 318cm x 200cm przy szkle lakierowanym tzw lacobel i 310cm x 150cm przy szkle z grafiką

szklane panele
szklane panele
panele szklane

Panele szklane, mimo, iż są wykonane ze szkła, czyli materiału, który wydaje nam się kruchy i nietrwały na urazy mechaniczne, wbrew przypuszczeniom, dzięki hartowaniu, są wytrzymałe na uderzenia, naprężenia i wysoką temperaturę. Dlatego nasze panele szklane są znacznie lepszym rozwiązaniem niż szkło lacobel, które jest cieńsze i nie jest hartowane. Szkło lacobel sprawdza się w "wystawowych" kuchniach i łazienkach, ale nie w "rzeczywistym" użytkowaniu, gdzie panele szklane są narażone na uderzenia i zmiany temperatury. Tafle szklane wykonujemy w możliwie największych wymiarach tak, aby było jak najmniej łączeń międzu szklanymi panelami z nadrukiem. Szkło klejone jest do ściany na specjalny klej a na łączeniach i pomiędzy ścianami uszczelniane silikonem. Jeżeli decydujemy się na szklane okładziny ścienne w łazience, w części mokrej natrysku, wnęka powinna być tak, jak w przypadku okładzin ceramicznych i kamiennych uszczelniona specjalną folią i taśmami przeznaczonymi do natrysku, zabudów prysznicowych. W szkle wykonujemy otwory i wycięcia pod baterie oraz inne potrzebne akcesoria łazienkowe. Szkło w łazience, oraz w kuchni na ścianach zamiast tradycyjnych płytek, gresu czy kamienia jest nowoczesnym, eleganckim i bardzo praktycznym rozwiązaniem. 

Pomiar -  paneli szklanych w kuchni możliwy jest po zamontowaniu szafek kuchennych i blatu. W łazience, gdy mamy podłogi i inne elementy ograniczające montaż szkła oraz instalację wodno-kanalizacyjną. Armatury i grzejniki montowane są po montażu paneli.

Montaż - szkło w kuchni klejone jest do ściany specjalnym klejem, osadzane ciężarem na blacie kuchennym i uszczelniane silikonem przy dolnej krawędzi. Kontakty montowane są na szkle. W łazience szkło klejone jest do ściany specjalnym klejem. Szczeliny nie są wypełniane sylikonem, gdyz klej pod panelami musi odparować.  

szklane panele
szklane panele

Proponujemy:

  •  Szklane panele lakierowane (hartowane szkło lacobel)  na dowonly kolor z palety NCS lub RAL - do zastosowania w kuchni lub łazience jako okładziny na ścianę zamiat glazury, gresu czy kamienia.
  •  Szklane panele z grafiką. Grafika na szkle, umieszczona od spodu szkła może imitować różny materiał: drewno, kamienie, elementy natury. Dzięki panelom możemy sprawić, że przestrzeń między szafkami będzie wyglądać jak jodłowy las lub oświetlone miasto nocą. Możliwości jest wiele. Możemy też wybrać bardzo indywidualną ofertę i zdecydować się na panele szklane do kuchni z grafiką z rodzinnego albumu lub np. z wycieczki. Szklane panele z grafiką możemy zaprojektować w łazience, zamiast tradycyjnych płytek lub kamienia. Zastosowanie na szkle folii rozpraszającej i podświetlenie pozwoli uzyskać specyficzny efekt wizualny: grafika pokaże naturalne światło, cienie, sprawi, że obraz ożyje. Zdjęcia możemy wybierać na stronie https://stock.adobe.com/pl/ Firma posiada abonament na grafiki z kolekcji podstawowej. Pozostałe kolekcje płatne są wg cennika serwisu.
  • Zapraszamy do korzystania z formularza zaprojektuj swoją grafikę, który znajduje się na stronie głównej.

 

Cena paneli szklanych

Ile kosztuje szklane panele ścienne? Koszt szklanych paneli na ścianę to kwestia bardzo indywidualna, zależy on od wielkości i rodzaju szkła, sposobu montażu oraz zastosowanych okuć. Z tego powodu nie można jednoznacznie podać nawet szacunkowej ceny. Dla każdego zapytania wykonujemy indywidualną wycenę. Czym więcej informacji dotyczących szkalnych okładzin ściennych dostaniemy na etapie wstępnej wyceny tym dokładniejszą ofertę i projekt możemy dla Państwa przygotować. Dlatego wraz z zapytaniem zachęcamy do przesłania zdjęcia poglądowego, przybliżonych wymiarów oraz oczekiwanego efektu – załączając np. zdjęcie podobnych szklanych paneli z naszej galerii zdjęć.

Zapraszamy do kontaktu.

Jakie panele ścienne wybrać do swojej kuchni? Nasz blog o rodzajach paneli szklanych zawiera wiele praktycznych porad które panele szklane wybrać do swojej kuchni.

Zapraszamy również do lektury naszego bloga poświęconemu wykorzstaniu szklanych paneli lakierowanych, z grafiką bądź zdjęciem

Zapraszamy do przesyłania zapytań - biuro@swiatszkla.com.pl

Kontakt