Szklane panele Warszawa

 

OK

Szklane panele

Szklane panele ścienne do kuchni i do łazienki klejone są do ściany zamiast tradycyjnych płytek lub kamienia. Szkło lakierowane (hartowane szkło LACOBEL) lub z grafiką to nowoczesny design (Warszawa i okolice) doradztwo, projekt, pomiar, montaż.

Zaprojektuj swoją grafikę

Zobacz więcej zdjęć   Wyślij zapytanie

Dekoracja ścian we wnętrzach z użyciem szklanych i lustrzanych okładzin zapewni ciekawe wrażenie wzrokowe w kuchni, łazience oraz w każdym innym wnętrzu. Optycznie powiększy przestrzeń oraz nada każdemu wnętrzu niebanalny, nowoczesny wygląd. Szkło na ścianę, z którego wykonane są panele jest hartowane o grubości 5 lub 6 mm. Dzięki hartowaniu szkło lakierowane typu lacobel zyskuje odporność na uderzenia, temperaturę i naprężenia. Stosujemy szkło odbarwione OPTIWHITE, które jest pozbawione zieleni tradycyjnego szkła float i nie przekłamuje kolorów. Panele szklane wykonywane są na dowolny wymiar, maksymalny wymiar szkła to 318cm x 200cm przy szkle lakierowanym tzw lacobel i 310cm x 150cm przy szkle z grafiką

szklane panele
szklane panele
panele szklane

Panele szklane, mimo, iż są wykonane ze szkła, czyli materiału, który wydaje nam się kruchy i nietrwały na urazy mechaniczne, wbrew przypuszczeniom, dzięki hartowaniu, są wytrzymałe na uderzenia, naprężenia i wysoką temperaturę. Dlatego nasze panele szklane są znacznie lepszym rozwiązaniem niż szkło lacobel, które jest cieńsze i nie jest hartowane. Szkło lacobel sprawdza się w "wystawowych" kuchniach i łazienkach, ale nie w "rzeczywistym" użytkowaniu, gdzie panele szklane są narażone na uderzenia i zmiany temperatury. Tafle szklane wykonujemy w możliwie największych wymiarach tak, aby było jak najmniej łączeń międzu szklanymi panelami z nadrukiem. Szkło klejone jest do ściany na specjalny klej a na łączeniach i pomiędzy ścianami uszczelniane silikonem. Jeżeli decydujemy się na szklane okładziny ścienne w łazience, w części mokrej natrysku, wnęka powinna być tak, jak w przypadku okładzin ceramicznych i kamiennych uszczelniona specjalną folią i taśmami przeznaczonymi do natrysku, zabudów prysznicowych. W szkle wykonujemy otwory i wycięcia pod baterie oraz inne potrzebne akcesoria łazienkowe. Szkło w łazience, oraz w kuchni na ścianach zamiast tradycyjnych płytek, gresu czy kamienia jest nowoczesnym, eleganckim i bardzo praktycznym rozwiązaniem. 

Pomiar -  paneli szklanych w kuchni możliwy jest po zamontowaniu szafek kuchennych i blatu. W łazience, gdy mamy podłogi i inne elementy ograniczające montaż szkła oraz instalację wodno-kanalizacyjną. Armatury i grzejniki montowane są po montażu paneli.

Montaż - szkło w kuchni klejone jest do ściany specjalnym klejem, osadzane ciężarem na blacie kuchennym i uszczelniane silikonem przy dolnej krawędzi. Kontakty montowane są na szkle. W łazience szkło klejone jest do ściany specjalnym klejem. Szczeliny nie są wypełniane sylikonem, gdyz klej pod panelami musi odparować.  

szklane panele
szklane panele

Proponujemy:

  •  Szklane panele lakierowane (hartowane szkło lacobel)  na dowonly kolor z palety NCS lub RAL - do zastosowania w kuchni lub łazience jako okładziny na ścianę zamiat glazury, gresu czy kamienia.
  •  Szklane panele z grafiką. Grafika na szkle, umieszczona od spodu szkła może imitować różny materiał: drewno, kamienie, elementy natury. Dzięki panelom możemy sprawić, że przestrzeń między szafkami będzie wyglądać jak jodłowy las lub oświetlone miasto nocą. Możliwości jest wiele. Możemy też wybrać bardzo indywidualną ofertę i zdecydować się na panele szklane do kuchni z grafiką z rodzinnego albumu lub np. z wycieczki. Szklane panele z grafiką możemy zaprojektować w łazience, zamiast tradycyjnych płytek lub kamienia. Zastosowanie na szkle folii rozpraszającej i podświetlenie pozwoli uzyskać specyficzny efekt wizualny: grafika pokaże naturalne światło, cienie, sprawi, że obraz ożyje. Zdjęcia możemy wybierać na stronie https://stock.adobe.com/pl/ Firma posiada abonament na grafiki z kolekcji podstawowej. Pozostałe kolekcje płatne są wg cennika serwisu.
  • Zapraszamy do korzystania z formularza zaprojektuj swoją grafikę, który znajduje się na stronie głównej.

Koszt hartowanego szkła lakierowanego tzw lacobel z montażem ( vat 8%) to około 836 - 1077,00 za metr kw plus koszt wycięć pod kontakty i innych otworów. Cena zależy od wybranego koloru.

Podane ceny są to ceny orientacyjne, każde zamówienie wyceniamy indywidualnie.

Jakie panele ścienne wybrać do swojej kuchni? Nasz blog o rodzajach paneli szklanych zawiera wiele praktycznych porad które panele szklane wybrać do swojej kuchni.

Zapraszamy również do lektury naszego bloga poświęconemu wykorzstaniu szklanych paneli lakierowanych, z grafiką bądź zdjęciem

Zapraszamy do przesyłania zapytań - biuro@swiatszkla.com.pl

Kontakt