OK

Kabiny prysznicowe

Kabina prysznicowa to układ szklanych ścian i drzwi, którymi można zabudować każdą wnękę natrysku. Oferujemy drzwi i ścianki prysznicowe na dowolny wymiar ( na terenie Warszawy i okolic). Nasze kabiny prysznicowe sprawdzą się zarówno w dużych, jak i w małych łazienkach.

Gwarantujemy fachowe doradztwo, pomiar, projekt i montaż.

109 109 Czysta kabina na dłużej!!!
Szkło z powłokami ułatwiającymi czyszczenie
Chroniąca szkło przed zabrudzeniem
10 lat gwarancji

 Zobacz więcej zdjęć   Dostępne okucia   Wyślij zapytanie

Rodzaje szkła do kabin prysznicowych

Dla klientów, którzy w swoich łazienkach nie mogą zastosować typowych kabin prysznicowych, wykonujemy szklane zabudowy prysznicowe na dowolny wymiar. Przyjeżdżamy na pomiar, doradzamy, wykonujemy projekt.

Proponujemy szkło hartowane grubości 8 lub 10 mm:

Do każdej kabiny prysznicowej zamowionej w naszej firmie (z wyjatkiem szkła Timelles z fabrycznie naniesioną powłoką) dołączamy preparat do impregnacji szkła, ktory na wiele miesięcy zabezpieczy szkło przed osadami mydła i kamienia.

Okucia do kabin prysznicowych

W kabinach prysznicowych stosujemy wysokiej jakości okucia renomowanych firm europejskich tj. Geze, Minusco, CDA, PM, WSS, Dorma, wykonanych z mosiądzu lub stali nierdzewnej. Dostępne kolory to chrom, satyna, czarny, złoto. Proponujemy nietypowe rozwiązania mocowań – drążki, konstrukcje ze stali nierdzewnej i inne.

Najczęściej stosowane w kabinach prysznicowych i ściankach prysznicowych jest szkło przezroczyste, które sprawia, że zabudowa taka nie ogranicza przestrzeni.

Montaż kabin prysznicowych

Szklane ścianki prysznicowe mocujemy do muru w mocowaniach punktowych lub w profilach, stabilizując je wspornikami. Do zamocowania drzwi stosujemy zawiasy jednostronne unoszone, wahadłowe. Przy rozwiązaniach bez brodzika, zawiasy podnoszone zapobiegają zarysowaniu podłogi. Uszczelniamy kabiny, stosując komplety uszczelek z uszczelką magnetyczną. Części stałe uszczelniane są za pomocą uszczelek lub silikonu sanitarnego.

Zastosowanie przezroczystego szkła w kabinie pozwala optymalnie wykorzystać przestrzeń łazienki. Maksymalna szerokość pojedynczych drzwi do kabiny to 900 mm. Jeżeli wnęka jest szersza szkło trzeba podzielić na ściankę szklaną stałą i drzwi. Część mokrą natrysku można również zabudować pojedynczą ścianką prysznicową lub układem ścian szklanych. Takie rozwiązanie eliminuje zbędne okucia i uszczelki. Ścianki prysznicowe mocujemy do ściany w profilach „U” lub mocowaniach punktowych i uszczelniamy silikonem. Wykonujemy i montujemy kabiny prysznicowe w Warszawie i okolicach na dowolny wymiar.

Idealna kabina prysznicowa, czyli jaka?

Kabiny, ścianki i drzwi prysznicowe są obecne w każdym domu. To produkty, które muszą być funkcjonalne, trwałe, łatwe w użytkowaniu i myciu. W każdym domy kabina prysznicowa jest używana wielokrotnie w ciągu dnia. Kabina prysznicowa powinna być szczelna. W kabinach bezbrodzikowych bardzo ważny jest odpowiedni spadek tzn. 1,5-2% czyli minimum 15 -20 mm . Odpływ powinien być , jak najdalej od drzwi, tak aby woda spływająca ze szkła mogła nabrac prędkości kierująć  się bezpośrednio do odpływu. W przeciwnym razie spływajaca woda będzie się pietrzyć i napierać na uszczelkę dolną drzwi , co spowoduje jej wypłynięcie na podłogę w łazience. Drzwi prysznicowe są częścią ruchomą i nie mogą być uszczelnione na "sztywno" silikonem. Jeżeli spadek jest mniejszy niż 15 mm ( od drzwi do odpływu ) i /lub odpływ jest blisko drzwi ( mniej niż 70 cm ) to konieczne jest zastosowanie progu wys. 9 mm, który zapobiegnie wypływie wody na łazienkę. Jeżeli spadek jest mniejszy niż 7 mm, trzeba zastosować próg wysokości 15 mm. W kabinach  w których są zastosowane gotowe brodziki, trzeba pamiętać , że nie możemy zamontować kabiny na rancie brodzika. każdy brodzić ma zaokradlenie na krawędzi i linia szkła powinna być minimum 10 mm od krawedzi brodzika, tak aby woda spływajaca z drzwi prysznicowych nie miała możliwości wypłynąć na zewnątrz zabudowy prysznicowej. Na gotowym brodziku ( w zależności od jego kształtu i budowy) czsami występuje konieczność zamontowania progu.

Nasze kabiny prysznicowe, które można znaleźć wpisując w wyszukiwarkę frazę: „kabiny prysznicowe Warszawa” z pewnością w 100% procentach spełnią Państwa oczekiwania. Pomiar możliwy jest od poniedziałku do piątku w dowolnych godzinach.

Przydatne informacje

Zapraszamy również do lektury naszego bloga poświęconemu szczelności kabin prysznicowych, wpływie zasosowanych okuć na szczelność oraz czyszczeniu kabin i ścianek przysznicowych

Zapraszamy do składania zapytań - biuro@swiatszkla.com.pl

Kontakt