Kabiny prysznicowe Warszawa

 

OK

Kabiny prysznicowe

Kabina prysznicowa to układ szklanych ścian i drzwi, którymi można zabudować każdą wnękę natrysku. Oferujemy drzwi i ścianki prysznicowe, zabudowy i kabiny prysznicowe na dowolny wymiar ( na terenie Warszawy i okolic). Wykonujemy również kabiny w stylu industrialnym ( loftowym). Szkło w czarnych ramach z czarnymi okuciami. W ofercie mamy czarne uszczelki i czarne płaskowniki. Trwała powłoka ułatwiająca czyszczenie ENDUROSHIELD.

Gwarantujemy fachowe doradztwo, pomiar, projekt i montaż.

109 109 Czysta kabina na dłużej!!!
Szkło z powłokami ułatwiającymi czyszczenie
Chroniąca szkło przed zabrudzeniem
10 lat gwarancji

 Zobacz więcej zdjęć   Dostępne okucia   Wyślij zapytanie

Rodzaje szkła do kabin prysznicowych

Dla klientów, którzy w swoich łazienkach nie mogą zastosować typowych kabin prysznicowych, wykonujemy szklane zabudowy prysznicowe na dowolny wymiar. Przyjeżdżamy na pomiar, doradzamy, wykonujemy projekt. W ofercie mamy szkło z trwałą powłoką ułatwiająca czyszczenie ( hydrofobowa i olejofobowa - 10 lat gwarancji)

Proponujemy szkło hartowane grubości 8 lub 10 mm:

Styl industrialny - loftowy stał się ostatnio modnym elementem nowoczesnej stylizacji wnętrz mieszkalnych dlatego tez oferujemy szklane zabudowy prysznicowe w takim stylu z czarnymi ramami, okuciami i uszczelkami.

Okucia do kabin prysznicowych

W kabinach prysznicowych stosujemy wysokiej jakości okucia renomowanych firm europejskich tj. Geze, Minusco, CDA, PM, WSS, Dorma, wykonanych z mosiądzu lub stali nierdzewnej. Dostępne kolory to chrom, satyna, czarny, złoto. Proponujemy nietypowe rozwiązania mocowań – drążki, konstrukcje ze stali nierdzewnej i inne.

Najczęściej stosowane w kabinach prysznicowych i ściankach prysznicowych jest szkło przezroczyste, które sprawia, że zabudowa taka nie ogranicza przestrzeni.

W ofercie mamy czarne okucia : czarne zawiasy, czarne profile , czarne gałki i uchwyty.

Montaż kabin prysznicowych

Szklane ścianki prysznicowe mocujemy do muru w mocowaniach punktowych lub w profilach, stabilizując je wspornikami. Do zamocowania drzwi stosujemy zawiasy jednostronne unoszone, wahadłowe. Przy rozwiązaniach bez brodzika, zawiasy podnoszone zapobiegają zarysowaniu podłogi. Uszczelniamy kabiny, stosując komplety uszczelek z uszczelką magnetyczną. Części stałe uszczelniane są za pomocą uszczelek lub silikonu sanitarnego.

Zastosowanie przezroczystego szkła w kabinie pozwala optymalnie wykorzystać przestrzeń łazienki. Maksymalna szerokość pojedynczych drzwi do kabiny to 900 mm. Jeżeli wnęka jest szersza szkło trzeba podzielić na ściankę szklaną stałą i drzwi. Część mokrą natrysku można również zabudować pojedynczą ścianką prysznicową lub układem ścian szklanych. Takie rozwiązanie eliminuje zbędne okucia i uszczelki. Ścianki prysznicowe mocujemy do ściany w profilach „U” lub mocowaniach punktowych i uszczelniamy silikonem. Wykonujemy i montujemy kabiny prysznicowe w Warszawie i okolicach na dowolny wymiar.

Idealna kabina prysznicowa, czyli jaka?

Kabiny, ścianki i drzwi prysznicowe są obecne w każdym domu. To produkty, które muszą być funkcjonalne, trwałe, łatwe w użytkowaniu i myciu. W każdym domy kabina prysznicowa jest używana wielokrotnie w ciągu dnia. Kabina prysznicowa powinna być szczelna. W kabinach bezbrodzikowych bardzo ważny jest odpowiedni spadek tzn. 1,5-2% czyli minimum 15 -20 mm . Odpływ powinien być , jak najdalej od drzwi, tak aby woda spływająca ze szkła mogła nabrac prędkości kierująć  się bezpośrednio do odpływu. W przeciwnym razie spływajaca woda z drzwi szklanych będzie się pietrzyć i napierać na uszczelkę dolną drzwi , co spowoduje jej wypłynięcie na podłogę w łazience. Drzwi prysznicowe są częścią ruchomą i nie mogą być uszczelnione na "sztywno" silikonem. Jeżeli spadek jest mniejszy niż 15 mm ( od drzwi do odpływu ) i /lub odpływ jest blisko drzwi ( mniej niż 70 cm ) to konieczne jest zastosowanie progu wys. 9 mm, który zapobiegnie wypływie wody na łazienkę. Jeżeli spadek jest mniejszy niż 7 mm, trzeba zastosować próg wysokości 15 mm. W kabinach  w których są zastosowane gotowe brodziki, trzeba pamiętać , że nie możemy zamontować kabiny na rancie brodzika. każdy brodzić ma zaokradlenie na krawędzi i linia szkła powinna być minimum 10 mm od krawedzi brodzika, tak aby woda spływajaca z drzwi prysznicowych nie miała możliwości wypłynąć na zewnątrz zabudowy prysznicowej. Na gotowym brodziku ( w zależności od jego kształtu i budowy)  występuje konieczność zamontowania progu. Próg nie pozwala wypłynąć wodzie na podłogę w łazience.  Kabina prysznicowa nie daje nam całkowitej szczelności, niewwielkie ilości wody zawsze mogą sie wydostać na zewnątrz. Podczas użytkowania natrysku wypłym wody zminimalizuje układ uszczelek i próg. Jeżeli chodzi o spływającą wodę z drzwi otwieranych na zewnątrz kabiny to tutaj tylko może nam pomóc zastosowanie ściągaczki przed otwarciem drzwi. Jeżeli mamy wnękę szerokości minimum 115 cm to możemy zamontować kabinę prysznicową na systemie przesywnym.  W takiej zabudowie szklanej woda z drzwi spływa bezpośrednio do odpływu i podłogę w łazience mamy suchą.

Nasze kabiny prysznicowe, które można znaleźć wpisując w wyszukiwarkę frazę: „kabiny prysznicowe Warszawa” z pewnością w 100% procentach spełnią Państwa oczekiwania. Pomiar możliwy jest od poniedziałku do piątku w dowolnych godzinach.

Przydatne informacje

Zapraszamy również do lektury naszego bloga poświęconemu szczelności kabin prysznicowych, wpływie zasosowanych okuć na szczelność oraz czyszczeniu kabin i ścianek przysznicowych

Zapraszamy do składania zapytań - biuro@swiatszkla.com.pl

Kontakt