Kabiny prysznicowe Warszawa

 

OK

Kabiny prysznicowe

Kabina prysznicowa to układ szklanych ścian i drzwi, którymi można zabudować każdą wnękę natrysku. Oferujemy drzwi i ścianki prysznicowe, zabudowy i kabiny prysznicowe na dowolny wymiar (na terenie Warszawy i okolic). Wykonujemy również kabiny w stylu industrialnym (loftowym). Szkło w czarnych ramach z czarnymi okuciami. W ofercie mamy czarne uszczelki i czarne płaskowniki. Trwała powłoka ułatwiająca czyszczenie ENDUROSHIELD. 

Gwarantujemy fachowe doradztwo, pomiar, projekt i montaż.

109 109 Czysta kabina na dłużej!!!
Szkło z powłokami ułatwiającymi czyszczenie
Chroniąca szkło przed zabrudzeniem
10 lat gwarancji

 Zobacz więcej zdjęć   Dostępne okucia   Wyślij zapytanie


Istnieje u nas możliwość zamówienia kabiny prysznicowej z przyspieszonym czasem realizacji - w ciągu 10 dni. 

 

Dla klientów, którzy w swoich łazienkach nie mogą zastosować typowych kabin prysznicowych, wykonujemy szklane zabudowy prysznicowe na wymiar i dowolny kształt. Przyjeżdżamy na pomiar, doradzamy, wykonujemy projekt. W ofercie mamy szkło z trwałą powłoką ułatwiająca czyszczenie (hydrofobowa i olejofobowa - 10 lat gwarancji) ENDUROSHIELD. Zabezpiecza szkło, odpycha kamień i inne osady np. z mydła.

Nasza kabina jest solidna i stabilna. Wykonujemy ją z bezpiecznego szkła hartowanego o grubości 8 lub 10 mm. Dzięki tej grubości kabina jest sztywna a drzwi nie drżą. Konkurencyjne firmy proponują kabiny ze szkła gr. 4, 5 lub 6 mm. Szkło takie ma tendencje do drżenia i przez to zabudowa kabiny jest nie stabilna. 

Dzięki 16-letniemu doświadczeniu firma nasza stworzy idealne kabinę prysznicową do każdej łazienki, dopasowaną do potrzeb Klienta.

Do naszych kabin prysznicowych zapewniamy pogwarancyjny pakiet serwisowy z regulacją i wymianą uszczelek.

Nasze kabiny są trwałe i bezawaryjne, funkcjonują przez wiele lat.

Na szkle zostaje nadrukowane logo naszej firmy.

Rodzaje szkła do kabin prysznicowych

  • szkło hartowane float gr. 8 mm (szkło tradycyjne z odcieniem zieleni, szczególnie widocznym na krawędzi)
  • szkło hartowane odbarwione  gr. 8 mm OPTIWHITE - stosowane, gdy idealnie przezroczyste szkło jest ważne dla aranżacji wnętrza
  • szkło hartowane Timeless gr. 8 mm z powłoką antykorozyjną, ograniczającą powstawanie osadów kamienia i zacieków
  • szkło hartowane barwione w masie gr. 8 mm brąz, grafit, czarny
  • szkło hartowane matowe trawione gr. 8 mm tzw. satyna
  • a także szkło z grafiką klejone folią pvb
  • szkło z powłoką ochronną EnduroShield - hydrofobową i olejofobową - 10 lat gwarancji

    EnduroShield® to rewolucyjna, niewidoczna powłoka ochronna, która powoduje, że woda, osady z mydła oraz inne zabrudzenia nie przywierają do powierzchni kabiny i ścianki prysznicowej dając się z niej łatwo usunąć. Woda spływa po powłoce w formie charakterystycznych kropel, ukazując jej właściwości hydrofobowe. Powłoka EnduroShield zdecydowanie ułatwia i skraca czas czyszczenia wielu powierzchni i może być stosowana zarówno na powierzchniach nowych, jak i już użytkowanych.

Najczęściej stosowane w kabinach prysznicowych i ściankach prysznicowych jest szkło przezroczyste, które sprawia, że zabudowa taka nie ogranicza przestrzeni. 

kabina prysznicowa
kabina prysznicowa
kabina prysznicowa

Okucia do kabin prysznicowych

W kabinach prysznicowych stosujemy wysokiej jakości okucia renomowanych firm europejskich tj. Geze, Minusco, CDA, PM, WSS, Dorma, wykonanych z mosiądzu lub stali nierdzewnej. Dostępne kolory to chrom, satyna, czarny, złoto. Proponujemy nietypowe rozwiązania mocowań – drążki, konstrukcje ze stali nierdzewnej i inne.

Styl industrialny (loftowy) stał się ostatnio bardzo modnym elementem nowoczesnej stylizacji wnętrz mieszkalnych, dlatego też oferujemy szklane zabudowy prysznicowe w takim stylu,  z czarnymi ramami, okuciami i uszczelkami.

W ofercie mamy czarne okucia: czarne zawiasy, czarne profile, czarne gałki i uchwyty.

Nasze zawiasy i inne okucia są wykonane z mosiądzu lub stali nierdzewnej. Jest to bardzo mocny i trwały materiał. Okucia nie zmieniają koloru a powłoka zostaje na wiele lat nie naruszona. Profile U wykonane są a aluminium anodowanego na połysk, kolor czarny lub złoty.

kabina prysznicowa
kabina prysznicowa
kabina prysznicowa

Montaż kabin prysznicowych

Szklane ścianki prysznicowe mocujemy do muru w mocowaniach punktowych lub w profilach, stabilizując je wspornikami. Do zamocowania drzwi stosujemy zawiasy jednostronne unoszone, wahadłowe. Przy rozwiązaniach bez brodzika, zawiasy podnoszone zapobiegają zarysowaniu podłogi. Uszczelniamy kabiny, stosując komplety uszczelek z uszczelką magnetyczną. Części stałe uszczelniane są za pomocą uszczelek lub silikonu sanitarnego.

Zastosowanie przezroczystego szkła w kabinie pozwala optymalnie wykorzystać przestrzeń łazienki. Maksymalna szerokość pojedynczych drzwi do kabiny to 900 mm. Jeżeli wnęka jest szersza, to szkło trzeba podzielić na ściankę szklaną stałą i drzwi. Część mokrą natrysku można również zabudować pojedynczą ścianką prysznicową lub układem ścian szklanych. Takie rozwiązanie eliminuje zbędne okucia i uszczelki. Ścianki prysznicowe mocujemy do ściany w profilach „U” lub mocowaniach punktowych i uszczelniamy silikonem. Wykonujemy i montujemy kabiny prysznicowe w Warszawie i okolicach na dowolny wymiar.

Idealna kabina prysznicowa, czyli jaka?

Kabiny, ścianki i drzwi prysznicowe są obecne w każdym domu. To produkty, które muszą być funkcjonalne, trwałe, łatwe w użytkowaniu i myciu. W każdym domy kabina prysznicowa jest używana wielokrotnie, w ciągu każdego dnia. Kabina prysznicowa powinna być szczelna. W kabinach bez-brodzikowych bardzo ważny jest odpowiedni spadek tzn. 1,5 - 2%, czyli minimum 15 -20 mm. Odpływ powinien być jak najdalej od drzwi, tak aby woda spływająca ze szkła mogła nabrać prędkości, kierując  się bezpośrednio do odpływu. W przeciwnym razie spływająca woda z drzwi szklanych będzie się piętrzyć i napierać na uszczelkę dolną drzwi, co spowoduje jej wypłynięcie na podłogę w łazience. Drzwi prysznicowe są częścią ruchomą i nie mogą być uszczelnione na "sztywno" silikonem. Jeżeli spadek jest mniejszy niż 15 mm (od drzwi do odpływu) i /lub odpływ jest blisko drzwi (mniej niż 70 cm) to konieczne jest zastosowanie progu wys. 9 mm, który zapobiegnie wypływie wody na łazienkę. Jeżeli spadek jest mniejszy niż 7 mm, trzeba zastosować próg wysokości 15 mm. W kabinach,  w których są zastosowane gotowe brodziki, trzeba pamiętać, że nie możemy zamontować kabiny na rancie brodzika. Każdy brodzić ma zaokrąglenie na krawędzi i linia szkła powinna być minimum 10 mm od krawędzi brodzika, tak aby woda spływająca z drzwi prysznicowych nie miała możliwości wypłynąć na zewnątrz zabudowy prysznicowej. Na gotowym brodziku (w zależności od jego kształtu i budowy) występuje konieczność zamontowania progu. Próg nie pozwala wypłynąć wodzie na podłogę w łazience.  Kabina prysznicowa nie daje nam całkowitej szczelności, niewielkie ilości wody zawsze mogą się wydostać na zewnątrz. Podczas użytkowania natrysku wypływ wody zminimalizuje układ uszczelek i próg. Jeżeli chodzi o spływającą wodę z drzwi otwieranych na zewnątrz kabiny, to tutaj tylko może nam pomóc zastosowanie ściągaczki przed otwarciem drzwi. Jeżeli mamy wnękę szerokości minimum 115 cm to możemy zamontować kabinę prysznicową na systemie przesuwnym.  W takiej zabudowie szklanej, woda z drzwi spływa bezpośrednio do odpływu i podłogę w łazience mamy suchą.

Cena kabiny prysznicowej

Ile kosztuje szklana kabina prysznicowa? Koszt zabudowy prysznicowej to kwestia bardzo indywidualna, zależy on od wielkości i rodzaju szkła, sposobu montażu oraz zastosowanych okuć. Z tego powodu nie można jednoznacznie podać nawet szacunkowej ceny. Dla każdego zapytania wykonujemy indywidualną wycenę. Czym więcej informacji dotyczących szklanych zabudów prysznicowych dostaniemy na etapie wstępnej wyceny tym dokładniejszą ofertę i projekt możemy dla Państwa przygotować. Dlatego wraz z zapytaniem zachęcamy do przesłania zdjęcia poglądowego, przybliżonych wymiarów oraz oczekiwanego efektu – załączając np. zdjęcie podobnej kabiny z naszej galerii zdjęć.

Zapraszamy do kontaktu.

Nasze kabiny prysznicowe, można znaleźć wpisując w wyszukiwarkę frazę: „kabiny prysznicowe Warszawa” z pewnością w 100% procentach spełnią Państwa oczekiwania. Pomiar możliwy jest od poniedziałku do piątku w dowolnych godzinach.

Przydatne informacje

Zapraszamy również do lektury naszego bloga poświęconemu szczelności kabin prysznicowych, wpływie zastosowanych okuć na szczelność oraz czyszczeniu kabin i ścianek prysznicowych

Zapraszamy do składania zapytań - biuro@swiatszkla.com.pl

Kontakt

kabina prysznicowa
kabina prysznicowa
kabina prysznicowa