Jak zamawiać? - Świat szkła

 

OK

Jak zamawiać?

 
oferta 
Wstępna OFERTA CENOWA przesyłana jest na podstawie rozmowy telefonicznej lub przesłanego maila. W zapytaniu powinny się znaleźć takie informacje, jak: wymiar ( panela, drzwi czy np. kabiny prysznicowej) rodzaj szkła lub projekt wnętrza z opisanymi elementami szklanymi. Najlepiej wraz z zapytaniem przesłać jest zdjęcie poglądowe wnęki oraz projekt lub przykładowe zdjęcie poglądowe (np. z naszej galerii).
Oferta cenowa zostaje przesłana do Klienta drogą mailową.
 pomiar
Po akceptacji oferty Klient zgłasza chęć złożenia zamówienia i podaje niezbędne dane teleadresowe.
POMIAR - Jeżeli jest to zamówienie z montażem, biuro umawia termin pomiaru. Pomiar do zamówienia może być wykonany w momencie:
* zabudowy prysznicowe, ścianki prysznicowe – wykończone są wnęki do montażu kabiny tzn. ściany wyłożone są płytkami lub docelowym materiałem, na podłodze jest brodzik lub płytki z odpowiednim spadkiem ( 1,5-2% na 1 metr)
* panele kuchenne pomiędzy szafkami – zamontowana kuchnia z blatem (na gotowo), zamontowane gniazdka elektryczne (ewentualnie puszki).
* panele szklane w łazience - pozostawiona wnęka w płytkach naścienny, przy dużych elementach na gotowo wykonane wszystkie elementy, które ograniczają panel szklany, czyli np. podłoga sufit, ścianki działowe. Ściana pod montaż szkła powinna być przygotowana tak, jak pod montaż płytek (wyrównana bez ostrych elementów). Głębokość wnęki ok. 8-10 mm
* lustra klejone we wnęki – pozostawiona wnęka w płytkach naściennych, głębokość wnęki ok 8-10 mm, przy głębszych wnękach (do 15 mm) montażyści stosują podkłady szklane, wnęki powyżej 18 mm powinny być wyrównane płytą G-K. Ściana we wnęce powinna być zabezpieczona unigruntem.
* drzwi całoszklane – gotowe pomalowane wnęki
* balustrady - pomiar jest dwuetapowy. Na pierwszym pomiarze omawiane są możliwości montażowe (sposób montażu, grubość stropu, konstrukcje wsporcze), rodzaje szkła, ewentualne podziały szkła, okucia. Po wstępnym pomiarze Klient otrzymuje dokładny projekt zgodny z ustaleniami oraz aktualizacje oferty. Po wpłacie zaliczki umawiany jest drugi, dokładny pomiar wnęki (po tym pomiarze wnęka nie może już ulec zamianie). Pomiar szkła wykonywany jest w 3 wymiarach za pomocą specjalistycznego sprzętu 3D Leica.
 
Wnęki po pomiarze nie mogą ulec zmianie. Szkło hartowane po wyprodukowaniu nie podlega już żadnej obróbce (nie można go zmniejszyć).
Pomiar na terenie Warszawy jest płatny 200 zł i jest to kwota odliczana w końcowej fazie zamówienia. W przypadku pomiarów poza Warszawą kwota ustalana jest indywidualnie i nie odliczana od wartości zamówienia. 
Po pomiarze przesyłana jest dokładna oferta cenowa z projektem, zastosowanymi okuciami i zdjęciami z podobnych realizacji.
 
 zamowienie
Biuro wystawia ZAMÓWIENIE na którym jest dokładny opis produktu, termin realizacji oraz dane do wpłaty zaliczki. Wysokość zaliczki 40%, pozostała kwota dopłacana jest gotówką po zakończonym montażu na podstawie faktury przekazanej przez pracowników firmy. Jeżeli Klient opłacał pomiar na terenie Warszawy, kwota ta jest odliczana przy ostatniej płatności.
Minimalna wartość zamówienia z montażem wynosi ok. 850 zł w zależności od odległości. 
Na zamówienie z montażem na elementy szklane trwale umiejscowione tj kabiny prysznicowe, drzwi szklane, lustra , panele szklane itd., montowane w lokalu mieszkalnym o powierzchni użytkowej do 150 mkw lub w budynku mieszkalnym jednorodzinnym o powierzchni użytkowej do 300 mkw , zgodnie z art.41 ust 12a i 12b Ustawy o podatku VAT wystawianym na osobę prywatną wystawiamy z obniżoną stawką VAT 8%. Pozostałe zamówienia są ze stawką 23% vat.
 
 montaz
MONTAŻ - termin montażu może być ustalony przy składaniu zamówienia lub później , gdy wszystkie produkty są już w magazynie firmy. Pracownik biura informuje Klienta drogą mailową o możliwości montażu i ustalony jest on w terminie dogodnym dla Klienta. Montaże umawiane są od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18 (w piątki do 15). Jeżeli jest do zamontowania np. duża kabina to montaż może trwać ok. 4 godzin. W tej sytuacji montaż nie może rozpocząć się później niż o godzinie 15-tej. Przy montażu mniej pracochłonnych produktów, montaże najpóźniej umawiane są do godziny 17-tej.
 
Panele z grafiką – Klient przekazuje plik z własną grafiką lub wskazuje zdjęcie z banku zdjęć fotolia.pl z kolekcji standardowej (bez opłaty), pozostałe kolekcje płatne są wg cennika Fotolia. Grafiki można też wybierać z innych banków zdjęć dostępnych w internecie tj np. istockphoto, shutterstock itp. (grafika dodatkowo płatna wg cennika sprzedawcy). Wybrana grafika jest kadrowana do rzeczywistego wymiaru panela szklanego i sprawdzana rozdzielczość (minimum 76-96 dpi). Jeżeli klient ma wątpliwości co do kolorystyki możemy wykonać próbkę jakościową. Koszt próbki to 150 zł netto ( czas oczekiwania ok. 2 tygodni). Przed produkcją szkła z nadrukiem, Klient otrzymuje projekt wykonany przez grafika. Są na nim widoczne również wszystkie otwory i wycięcia. Zapraszamy do korzystania z formularza na naszej stronie „Zaprojektuj swoją grafikę
 termin
Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem pod numerem 22 678 33 11 lub 505 340 772