Balustrady szklane Warszawa

 

OK

Balustrady szklane

Balustrady i barierki szklane ze szkła bezpiecznego hartowanego i klejonego folią PVB. Balustrady szklane wewnętrzne i balustady zewnętrzne. Pomiar, doradztwo, montaż (Warszawa i okolice). Balustrady ze szkła są nowoczesnym rozwiązaniem zabezpieczenia przestrzeni wokół schodów.

Zobacz więcej zdjęć   Wyślij zapytanie

Szkło nadaje lekkości zabudowie i jest całkowicie bezpieczne. Znajduje zastosowanie w nowoczesnych wnętrzach jak również w tradycyjnych. Balustrady szklane idealnie komponują się ze schodami drewnianymi, betonowymi, metalowymi czy obłożonymi płytkami gresowymi. Elegancka i dobrana z wyczuciem balustrada, wpłynie nie tylko na komfort  użytkowania, ale stanie się również  istotnym  elementem aranżacji naszego wnętrza i podkreśli jego indywidualny charakter. Barierki ze szkła dają wrażenie otwartej przestrzeni - optycznie ją powiększają i nie zatrzymują dostępu światła. Szkło jest świetnym materiałem na balustrady zewnętrze montowane na tarasach i balkonach, jak również na balustrady wewnętrzne zabezpieczające schody oraz antresole.

Firma nasza wykonuje balustrady szklane wewnętrzne i zewnętrzne. Zapewniamy doradztwo, pomiar i profesjonalny montaż.

balustrady szklane wewnętrzne na rotulach
balustrady szklane skośne mocowane do policzków schodów

Jakie szkło wybrać na balustrady szklane?

Na balustrady stosujemy szkło hartowane jednowarstwowe lub szkło hartowane klejone folią pvbSzkło hartowane i klejone folią pvb jest odporne nie tylko na naprężenia i uderzenia, ale dodatkowo w przypadku, kiedy jedna lub obie tafle ulegną rozbiciu, folia utrzyma szklane balustrady na swoim miejscu. Jest to szczególnie ważne, gdy balustrada stanowi zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości. Przy zastosowaniu szkła bezpiecznego hartowanego jednowarstwowego, zbicie tafli powoduje rozsypanie się szkła na drobne nieostre kawałeczki.

Balustrady mogą być ze szkła przezroczystego, matowego, jak również barwionego w masie. Grubość zastosowanego szkła zależy od wielkości balustrady, jej podziału i sposobu mocowania. Przy mocowaniu balustrady szklanej do stropu lub boku schodów na mocowaniach punktowych, stosujemy szkło hartowaneklejone folią pvb o grubości 66.4 lub 88.4. W przypadku szkła jednowarstwowego grubość szkła powinna mieć minimum 12 mm

Grubość stosowanego szkła jest zależna od wielkości tafli i sposobu jej mocowania.

balustrady szklane ze szkła brązowego w ukrytym profilu
balustrady szklane w profilu aluminiowym aluinox

Jakie mocowania balustrad szklanych?

Balustrady szklane mocujemy punktowo do stropu lub policzków schodów na rotulach, lub w profilach aluminiowych. Stosowane przez naszą firmę mocowania są wykonane ze stali nierdzewnej i posiadają odpowiednie atesty i aprobaty okuć budowlanych. Rotule proponujemy w kolorze stali nierdzewne, czarne lub lakierowane na dowolny kolor z palety RAL. Profile wykonane są z aluminium anodowanego, szczotkowanego aluinox. Profile do balustrad możemy również polakierować na dowolny kolor z palety RAL. 

Balustrady można też mocować bardziej tradycyjnie z zastosowaniem słupków ze stali nierdzewnej.

Rodzaj, ilość mocowań i sposób ich rozmieszczenia ustalany jest indywidualnie na pomiarze. Zależy od konstrukcji schodów, jakości ścian i możliwości montażowych. Omawiamy z Klientem szczegóły dotyczące oczekiwań, realnych możliwości mocowania balustrad i przedstawiamy najlepsze rozwiązania.

Okucia należy również wybierać w zależności od umiejscowienia balustrady - należy wziąć pod uwagę czy to jest balustrada szklana wewnętrzna czy balustrada zewnętrzna. 

Cena balustrady szklanej

Balustrady szklane dopasowywane są do konkretnego wnętrza. Na cenę wpływa wielkość i kształt szkła, sposób mocowania (rotule, profile, inne mocowania). Inną cenę ma prosta balustrada a inną skosy na biegach schodów. Dlatego nie możemy podać ceny za metr kw. zabudowy, cena zawsze jest liczona indywidualnie. Dla prostych balustrad mocowanych w profilach ceny zaczynają się od 1700zł brutto w raz z montażem na terenie Warszawy.

Aby otrzymać ofertę, prosimy o przesłanie projektu/rysunku poglądowego stropu i biegów schodów z wymiarami oraz zdjęcia wnętrza. Na podstawie tych danych wykonujemy wstępną ofertę. Dokładne parametry szkła i sposób jego mocowania ustalamy dopiero na pomiarze.

Cena balustrady szklanej

Ile kosztuje balustrada szklana samonośna? Koszt szklanej balustrady to kwestia bardzo indywidualna, zależy on od wielkości i rodzaju szkła, sposobu montażu oraz zastosowanych okuć. Z tego powodu nie można jednoznacznie podać nawet szacunkowej ceny. Dla każdego zapytania wykonujemy indywidualną wycenę. Czym więcej informacji dotyczących szklanych balustrad dostaniemy na etapie wstępnej wyceny tym dokładniejszą ofertę i projekt możemy dla Państwa przygotować. Dlatego wraz z zapytaniem zachęcamy do przesłania zdjęcia poglądowego, przybliżonych wymiarów oraz oczekiwanego efektu – załączając np. zdjęcie podobnej balustrady ze szkła z naszej galerii zdjęć.

Zapraszamy do kontaktu.

 

balustrady szklane wewnętrzne mocowane na czarnych rotulach
balustrady szklane zewnętrzne w ukrytym profilu
balustrady szklane  na rotulach ze szkła odbarwionego  OPTIWHITE

Zapraszamy do lektury naszego bloga poświęconemu bezpieczeństwu balustrad szklanych. Znajdą w nim Państwo wiele cennych uwag i wskazówek, na które warto zwrócić uwagę podczas zamawiania i projektowania szklanych barierek i balustrad. 

Zapraszamy do przesyłania zapytań - biuro@swiatszkla.com.pl

Balustrady szklane wypełnią Twój dom światłem i przestrzenią!

Kontakt

barierki szklana ze szkła odbarwionego OPTIWHITE na białych rotulach
balustrada szklana wewnętrzne ze szkła brązowego

Najpopularniejsze hasła: balustrady szklane, barierki szklane, zabezpieczenie schodów