Balustrady szklane Warszawa

 

OK

Balustrady szklane

Balustrady i barierki szklane ze szkła bezpiecznego hartowanego i klejonego folią PVB. Pomiar, doradztwo, montaż (Warszawa i okolice). Balustrady ze szkła są nowoczesnym rozwiązaniem zabezpieczenia przestrzeni wokół schodów.

Zobacz więcej zdjęć   Wyślij zapytanie

Szkło nadaje lekkości zabudowie i jest całkowicie bezpieczne. Znajduje zastosowanie w nowoczesnych wnętrzach jak również w tradycyjnych. Balustrady szklane idealnie komponują się ze schodami drewnianymi, betonowymi, metalowymi czy obłożonymi płytkami gresowymi. Elegancka i dobrana z wyczuciem balustrada, wpłynie nie tylko na komfort  użytkowania, ale stanie się również  istotnym  elementem aranżacji naszego wnętrza i podkreśli jego indywidualny charakter. Barierki ze szkła dają wrażenie otwartej przestrzeni - optycznie ją powiększają i nie zatrzymują dostępu światła.

Firma nasza wykonuje balustrady szklane wewnętrzne i zewnętrzne. Zapewniamy doradztwo, pomiar i profesjonalny montaż.

balustrady szklane wewnętrzne na rotulach
balustrady szklane skośne mocowane do policzków schodów

Jakie szkło?

Na balustrady stosujemy szkło hartowane jednowarstwowe lub szkło hartowane klejone folią pvbSzkło hartowane i klejone folią pvb jest odporne nie tylko na naprężenia i uderzenia, ale dodatkowo w przypadku, kiedy jedna lub obie tafle ulegną rozbiciu, folia utrzyma szklane balustrady na swoim miejscu. Jest to szczególnie ważne, gdy balustrada stanowi zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości. Przy zastosowaniu szkła bezpiecznego hartowanego jednowarstwowego, zbicie tafli powoduje rozsypanie się szkła na drobne nieostre kawałeczki.

Balustrady mogą być ze szkła przezroczystego, matowego, jak również barwionego w masie. Grubość zastosowanego szkła zależy od wielkości balustrady, jej podziału i sposobu mocowania. Przy mocowaniu balustrady szklanej do stropu lub boku schodów na mocowaniach punktowych, stosujemy szkło hartowaneklejone folią pvb o grubości 66.4 lub 88.4. W przypadku szkła jednowarstwowego grubość szkła powinna mieć minimum 12 mm

Grubość stosowanego szkła jest zależna od wielkości tafli i sposobu jej mocowania.

balustrady szklane ze szkła brązowego w ukrytym profilu
balustrady szklane w profilu aluminiowym aluinox

Jakie mocowania?

Balustrady szklane mocujemy punktowo do stropu lub policzków schodów na rotulach, lub w profilach aluminiowych. Stosowane przez naszą firmę mocowania są wykonane ze stali nierdzewnej i posiadają odpowiednie atesty i aprobaty okuć budowlanych. Rotule proponujemy w kolorze stali nierdzewne, czarne lub lakierowane na dowolny kolor z palety RAL. Profile wykonane są z aluminium anodowanego, szczotkowanego aluinox. Profile do balustrad możemy również polakierować na dowolny kolor z palety RAL. 

Balustrady można też mocować  bardziej tradycyjnie z zastosowaniem słupków ze stali nierdzewnej.

Rodzaj, ilość mocowań i sposób ich rozmieszczenia ustalany jest indywidualnie na pomiarze. Zależy od konstrukcji schodów, jakości ścian i możliwości montażowych. Omawiamy z Klientem szczegóły dotyczące oczekiwań, realnych możliwości mocowania balustrad i przedstawiamy najlepsze rozwiązania.

Cena

Balustrady szklane dopasowywane są do konkretnego wnętrza. Na cenę wpływa wielkość i kształt szkła, sposób mocowania (rotule, profile, inne mocowania). Inną cenę ma prosta balustrada a inną skosy na biegach schodów. Dlatego nie możemy podać ceny za metr kw. zabudowy, cena zawsze jest liczona indywidualnie.

Aby otrzymać ofertę, prosimy o przesłanie projektu/rysunku poglądowego stropu i biegów schodów z wymiarami oraz zdjęcia wnętrza. Na podstawie tych danych wykonujemy wstępną ofertę. Dokładne parametry szkła i sposób jego mocowania ustalamy dopiero na pomiarze.

 

balustrady szklane wewnętrzne mocowane na czarnych rotulach
balustrady szklane zewnętrzne w ukrytym profilu
balustrady szklane  na rotulach ze szkła odbarwionego  OPTIWHITE

Zapraszamy do lektury naszego bloga poświęconemu bezpieczeństwu balustrad szklanych. Znajdą w nim Państwo wiele cennych uwag i wskazówek, na które warto zwrócić uwagę podczas zamawiania i projektowania szklanych barierek i balustrad. 

Zapraszamy do przesyłania zapytań - biuro@swiatszkla.com.pl

Balustrady szklane wypełnią Twój dom światłem i przestrzenią!

Kontakt

barierki szklana ze szkła odbarwionego OPTIWHITE na białych rotulach
balustrada szklana wewnętrzne ze szkła brązowego

Najpopularniejsze hasła: balustrady szklane, barierki szklane, zabezpieczenie schodów