Balustrady szklane Warszawa

 

OK

Balustrady szklane

Balustrady i barierki szklane ze szkła bezpiecznego hartowanego i klejonego folią PVB. Pomiar, doradztwo, montaż (Warszawa i okolice). Balustrady ze szkła są nowoczesnym rozwiązaniem zabezpieczenia przestrzeni wokół schodów.

Zobacz więcej zdjęć   Wyślij zapytanie

Szkło nadaje lekkości zabudowie i jest całkowicie bezpieczne. Znajduje zastosowanie w nowoczesnych wnętrzach jak również w tradycyjnych. Balustrady szklane idealnie komponują się ze schodami drewnianymi, betonowymi, metalowymi czy obłożonymi płytkami gresowymi. Elegancka i dobrana z wyczuciem balustrada, wpłynie nie tylko na komfort  użytkowania, ale stanie się również  istotnym  elementem aranżacji naszego wnętrza i podkreśli jego indywidualny charakter. Barierki ze szkła dają wrażenie otwartej przestrzeni - optycznie ją powiększają i nie zatrzymują dostępu światła.

Firma nasza wykonuje balustrady szklane wewnętrzne i zewnętrzne. Zapewniamy doradztwo, pomiar i profesjonalny montaż.

Jakie szkło?

Na balustrady stosujemy szkło hartowane jednowarstwowe lub szkło hartowane klejone folią pvbSzkło hartowane i klejone folią pvb jest odporne nie tylko na naprężenia i uderzenia, ale dodatkowo w przypadku, kiedy jedna lub obie tafle ulegną rozbiciu, folia utrzyma szklane balustrady na swoim miejscu. Jest to szczególnie ważne, gdy balustrada stanowi zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości. Przy zastosowaniu szkła bezpiecznego hartowanego jednowarstwowego, zbicie tafli powoduje rozsypanie się szkła na drobne nieostre kawałeczki.

Bezpieczne szkło hartowane jest odporne na uszkodzenia mechaniczne, czynniki chemiczne  oraz na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Balustrady mogą być ze szkła przezroczystego, matowego, jak również barwionego w masie. Grubość zastosowanego szkła zależy od wielkości balustrady, jej podziału i sposobu mocowania. Przy mocowaniu balustrady szklanej do stropu lub boku schodów na mocowaniach punktowych, stosujemy szkło hartowaneklejone folią pvb o grubości 66.4 lub 88.4. W przypadku szkła jednowarstwowego grubość szkła powinna mieć minimum 12 mm

Grubość stosowanego szkła jest zależna od wielkości tafli i sposobu jej mocowania.

Jakie mocowania?

Balustrady szklane mocujemy punktowo do stropu lub policzków schodów na rotulach, lub w profilach aluminiowych. Stosowane przez naszą firmę mocowania są wykonane ze stali nierdzewnej i posiadają odpowiednie atesty i aprobaty okuć budowlanych. Rotule proponujemy w kolorze stali nierdzewne, czarne lub lakierowane na dowolny kolor z palety RAL. Profile wykonane są z aluminium anodowanego, szczotkowanego aluinox. Profile do balustrad możemy również polakierować na dowolny kolor z palety RAL. 

Balustrady można też mocować  bardziej tradycyjnie z zastosowaniem słupków ze stali nierdzewnej.

Rodzaj, ilość mocowań i sposób ich rozmieszczenia ustalany jest indywidualnie na pomiarze. Zależy od konstrukcji schodów, jakości ścian i możliwości montażowych. Omawiamy z Klientem szczegóły dotyczące oczekiwań, realnych możliwości mocowania balustrad i przedstawiamy najlepsze rozwiązania.

Cena

Balustrady szklane dopasowywane są do konkretnego wnętrza. Na cenę wpływa wielkość i kształt szkła, sposób mocowania (rotule, profile, inne mocowania). Inną cenę ma prosta balustrada a inną skosy na biegach schodów. Dlatego nie możemy podać ceny za metr kw. zabudowy, cena zawsze jest liczona indywidualnie.

Aby otrzymać ofertę, prosimy o przesłanie projektu/rysunku poglądowego stropu i biegów schodów z wymiarami oraz zdjęcia wnętrza. Na podstawie tych danych wykonujemy wstępną ofertę. Dokładne parametry szkła i sposób jego mocowania ustalamy dopiero na pomiarze.

 

Zapraszamy do lektury naszego bloga poświęconemu bezpieczeństwu balustrad szklanych. Znajdą w nim Państwo wiele cennych uwag i wskazówek, na które warto zwrócić uwagę podczas zamawiania i projektowania szklanych barierek i balustrad. 

Zapraszamy do przesyłania zapytań - biuro@swiatszkla.com.pl

Balustrady szklane wypełnią Twój dom światłem i przestrzenią!

Kontakt

Najpopularniejsze hasła: balustrady szklane, barierki szklane, zabezpieczenie schodów