Panele kuchenne Warszawa

 

OK

Panele kuchenne

Szklane panele w kuchni to wygoda w czyszczeniu i niebanalny design w Twoim domu! Tafle szkła hartowanego lakierowanego (tzw. lacobel) lub z grafiką klejone są bezpośrednio do ściany (Warszawa i okolice) Pomiar, doradztwo, montaż.

Zaprojektuj swoją grafikę

Zobacz więcej zdjęć   Wyślij zapytanie

Szklany panel do kuchni  to najnowsze rozwiązanie na zabezpieczenie przestrzeni pomiędzy szafkami kuchennymi. Dzięki gładkiej i błyszczacej powierzchni szkla, wnetrze kuchni staje się bardziej ożywione i zyskuje ciekawy wygląd. Szkło w kuchni zabezpiecza ścianę przed zabrudzeniami i jest łatwe w utrzymaniu czystości. Wystarczy użyć płynu do mycia szyb. Panele szklane nie wymagają szorowania i odnawiania. Szkło na ścianę to praktyczne rozwiązanie, które wprowadzi do każdej kuchni światło i elegancję.

Na szklane panele kuchenne stosujemy zawsze szkło hartowane, które jest odporne na naprężenia, uderzenia i wysoką temperaturę. Panele lakierowane tzw. lacobel lub z grafiką wykonujemy na szkle OPTIWHITE (odbarwione), które nie przekłamuje kolorów. W szkle wycinane są otwory pod gniazda elektryczne, kontakty montowane są na szkle. Najdłuższy panel szklany w jednym kawałku 318 cm, jeżeli ściana jest dłuższa, to panel szklany dzielimy. Szkło w miejscu łączenia montowane jest na styk, linia łączenia jest prawie niewidoczna. Panel szklane na ścianę do kuchni z sukcesem zastąpią tradycyjne płytki. 

Pomiar - jest możliwy, gdy zamontowane są już wszystkie szafki kuchenne i blat. Halogeny, listwy LED (wystające) oraz inne elementy, które mogłyby utrudniać montaż maksymalnej powierzchni szkła we wnęce, powinny być montowane po montażu paneli szklanych.

Montaż - panel szklany osadzony jest ciężarem na blacie kuchennym i uszczelniany silikonem przy dolnej krawędzi, pomiędzy szkłem a górnymi szafkami pozostaje luz około 3 mm (zależny od poziomu zamontowanych szafek). Ściana pod szkło lakierowane i z grafiką nie musi być specjalnie przygotowywana. Gruba warstwa lakieru na szkle zakryje niedoskonałości ściany. Jeżeli ściana jest mocno brudna, to powinna być odtłuszczona. W przypadku surowego tynku ściana powinna zostać zagruntowana. Szklany panel kuchenny przezroczysty wymaga, aby ściana była idealnie wykończona. 

Proponujemy:

Zalety paneli szklanych:

 

Jakie panele wybrać? Nasz blog o rodzajach paneli szklanych zawiera wiele praktycznych porad które panele szklane wybrać do swojej kuchni.

 

Zapraszamy również do lektury naszego bloga poświęconemu możliwościom jakie dają szklane panele w kuchni oraz najnowszym trendom w aranżacji kuchni

Zapraszamy do składania zapytań - biuro@swiatszkla.com.pl

Kontakt