Panele kuchenne Warszawa

 

OK

Panele kuchenne

Szklane panele w kuchni to wygoda w czyszczeniu i niebanalny design w Twoim domu! Tafle szkła hartowanego lakierowanego (tzw. lacobel) lub z grafiką klejone są bezpośrednio do ściany (Warszawa i okolice) Pomiar, doradztwo, montaż.

Zaprojektuj swoją grafikę

Zobacz więcej zdjęć   Wyślij zapytanie

Szklany panel do kuchni  to najnowsze rozwiązanie na zabezpieczenie przestrzeni pomiędzy szafkami kuchennymi. Dzięki gładkiej i błyszczacej powierzchni szkla, wnetrze kuchni staje się bardziej ożywione i zyskuje ciekawy wygląd. Szkło w kuchni zabezpiecza ścianę przed zabrudzeniami i jest łatwe w utrzymaniu czystości. Wystarczy użyć płynu do mycia szyb. Panele szklane nie wymagają szorowania i odnawiania. Szkło na ścianę to praktyczne rozwiązanie, które wprowadzi do każdej kuchni światło i elegancję.

Na szklane panele kuchenne stosujemy zawsze szkło hartowane, które jest odporne na naprężenia, uderzenia i wysoką temperaturę. Panele lakierowane tzw. lacobel lub z grafiką wykonujemy na szkle OPTIWHITE (odbarwione), które nie przekłamuje kolorów. W szkle wycinane są otwory pod gniazda elektryczne, kontakty montowane są na szkle. Najdłuższy panel szklany w jednym kawałku 318 cm, jeżeli ściana jest dłuższa, to panel szklany dzielimy. Szkło w miejscu łączenia montowane jest na styk, linia łączenia jest prawie niewidoczna. Panel szklane na ścianę do kuchni z sukcesem zastąpią tradycyjne płytki. 

szklane panele kuchenne
szklane panele kuchenne

Pomiar - jest możliwy, gdy zamontowane są już wszystkie szafki kuchenne i blat. Halogeny, listwy LED (wystające) oraz inne elementy, które mogłyby utrudniać montaż maksymalnej powierzchni szkła we wnęce, powinny być montowane po montażu paneli szklanych.

Montaż - panel szklany osadzony jest ciężarem na blacie kuchennym i uszczelniany silikonem przy dolnej krawędzi, pomiędzy szkłem a górnymi szafkami pozostaje luz około 3 mm (zależny od poziomu zamontowanych szafek). Ściana pod szkło lakierowane i z grafiką nie musi być specjalnie przygotowywana. Gruba warstwa lakieru na szkle zakryje niedoskonałości ściany. Jeżeli ściana jest mocno brudna, to powinna być odtłuszczona. W przypadku surowego tynku ściana powinna zostać zagruntowana. Szklany panel kuchenny przezroczysty wymaga, aby ściana była idealnie wykończona. 

szklane panele kuchenne
szklane panele kuchenne

Proponujemy:

 • szkło przeźroczyste, matowe, barwione w masie mocowane do ściany na mocowaniach punktowych
 • szkło lakierowane lacobel na dowolny kolor z palety NCS lub RAL. Szkło lakierowane jest z jednej strony i ta część szkła klejona jest do ściany, warstwa farby jest na tyle gruba, że nie widać miejsc klejeń. Wybrany kolor widziany przez szkło może się różnić od koloru w palecie. Spowodowane jest to tym, że szkło ma swoją grubość i przejmuje kolory otoczenia i światła w pomieszczeniu, gdzie jest zamontowane. W przypadku gdy kolor jest bardzo ważnym elementem aranżacji wnętrza
 • panele szklane z nadrukiem uv - zdjęcia wybieramy ze strony https://stock.adobe.com/pl/ lub przesyłamy własne. Jakość zdjęcia powinna wynosić min. 96 dpi.  Nasz Firma posiada abonament na zdjęcia z kolekcji podstawowej. Pozostałe kolekcje płatne wg cennika serwisu. Grafika kształtem powinna być podobna do kształtu panela kuchennego, ponieważ grafiki nie zniekształcamy, tylko ją kadrujemy. Nadruk UV zabezpieczany jest specjalną aplą, która pozwala na klejenie szkła do ściany.
 • Zapraszamy do korzystania z formularza "Zaprojektuj swoją grafikę", który znajduje się na stronie głównej.

Zalety paneli szklanych:

 • możliwość wykonania szkło bez łączeń (maks. do 318 cm)
 • możliwość wycinania otworów pod gniazda elektryczne
 • odporność na uderzenia, naprężenia i wysoką temperaturę
 • łatwość w utrzymania czystości, odporne na wodę i wilgoć, brak fug
 • elegancja i nowoczesny design - gładka błyszcząca powierzchnia
 • panele szklane nie wymagają odnawiania
 • montaż jest czysty

 

szklane panele kuchenne
szklane panele kuchenne

Jakie panele wybrać? Nasz blog o rodzajach paneli szklanych zawiera wiele praktycznych porad które panele szklane wybrać do swojej kuchni.

 

szklane panele kuchenne
szklane panele kuchenne

Cena szklanych paneli kuchennych

Ile kosztują panele kuchenne? Koszt szkła na blat kuchenny to kwestia bardzo indywidualna, zależy on od wielkości i rodzaju szkła, sposobu montażu oraz zastosowanych okuć. Z tego powodu nie można jednoznacznie podać nawet szacunkowej ceny. Dla każdego zapytania wykonujemy indywidualną wycenę. Czym więcej informacji dotyczących szklanego panela kuchennego dostaniemy na etapie wstępnej wyceny tym dokładniejszą ofertę i projekt możemy dla Państwa przygotować. Dlatego wraz z zapytaniem zachęcamy do przesłania zdjęcia poglądowego, przybliżonych wymiarów oraz oczekiwanego efektu – załączając np. zdjęcie podobnego szkła do kuchnii z naszej galerii zdjęć.

Zapraszamy do kontaktu.

 

Zapraszamy również do lektury naszego bloga poświęconemu możliwościom, jakie dają szklane panele w kuchni oraz najnowszym trendom w aranżacji kuchni

Zapraszamy do składania zapytań - biuro@swiatszkla.com.pl

Kontakt