Szklane zabudowy prysznicowe - Świat szkła

 

OK

Szklane zabudowy prysznicowe

Zabudowy prysznicowe wykonujemy na dowolny wymiar. Proponujemy szkło bezpieczne – hartowane: przezroczyste (float lub Optiwhite), matowe (trawione), lodowe (crash) lub barwione w masie (brąz, grafit). Starannie dobieramy okucia i komplet uszczelek oraz uszczelniamy silikonem sanitarnym, by nasze kabiny były jak najbardziej szczelne i spełniały swoje wymogi. Aby zapobiec powstawaniu trwałego osadu na szkle do każdej kabiny oferujemy Państwu płyn tworzący na powierzchni szkła specjalną hydrofobową powłokę ochronną.

powloka

 

Kabiny prysznicowe

Szklane kabiny prysznicowe są nie tylko wysoce funkcjonalne ale i bardzo estetyczne. Idealnie nadają się zatem do nowoczesnych mieszkań preferujących nieprzeciętny wystrój. Osobom ceniącym sobie prywatność proponujemy częściowe bądź całościowe zmatowienie szkła. Zastosowanie małej kabiny pozwala na lepsze zorganizowanie przestrzeni, gdyż zajmuje mniej miejsca niż wanna. W dużych łazienkach zaś większe kabiny gwarantują swobodę i wygodę użytkowania.

 W każdej kabinie prysznicowej drzwi zamontowane są na solidnych zawiasach wykonanych z mosiądzu i chromowanych w polysku lub w macie. Ścianki szklane stałe w kabinie są montowane w ściskach punktowych lub w profilu U. Na górze szkło w kabinie prysznicowej, dla zwiększenia stabilności, spinane jest stabilizatorami. Wszystkie kabiny prysznicowe mają zastosowane uszczelki, a elementy stałe uszczelnione są dodatkowo silikonem. Na drzwiach prysznicowych na dolnej krawędzi szkła zastosowana jest uszczelka, która ma za zadanie spływajaca wodę z drzwi prysznicowych skierować do odpływu. Jeżli spadek w brodziku jest za mały i woda piętrzy się przy uszczelce na drzwiach prysznicowych, istnieje możliwość jej wypłynięcia na zewnątrz brodzika. Uszczelka dolna na drzwiach prysznicowych nie zastrzyma napierajacej wody. W takim przypadku jedynym rozwiązanie jest zastosowanie progu silikonowego lub metalowego o wysokości 7-10 mm. Próg ma kształt półwalca i nie przeszkadza w użytkowaniu prysznica.

wm_879,product-photo  wm_884,product-photo   wm_904,product-photo  wm_921,product-photo

         


Ścianki prysznicowe

Dla miłośników minimalizmu oraz stylu modernistycznego proponujemy zastosowanie ścianki prysznicowej, dzięki której jesteśmy w stanie ograniczyć okucia wyłącznie do niezbędnego minimum. Efektem jest łazienka posiadająca w miejscu natrysku przejrzyste, szklane ścianki bez żadnych zawiasów czy gałek. Powiększa to optycznie przestrzeń, dodaje światła oraz nadaje nowoczesnego designu. Jest to obecnie najnowsze rozwiązanie jeśli chodzi o zabudowę łazienki, które cieszy się wyjątkowo dużym powodzeniem wśród projektantów.

Ściana szklana montowana jest do ściany w profilu U lub w mocowaniach punktowych. Sposób montażu zależy od położenia szkła względem ścian. Ścianka prysznicowa może byc na wysokość pomieszczenia i wtedy mocowana jest ściskiem punktowym do sufitu  lub na dowolną wysokość z zastosowaniem stabilizatora. Stabilizator, przy szerokich ścianach szklanych , powinien być zamontowany prostopadle do szkła, gdyż wtedy najlepiej spełnia swoją funkcję. Przy ściankach wąskich może być mocowany do bocznej ściany. Więszość stabilizatorów jest nakładach na szkło, co pozwala zadecydować o jego położeniu pod koniec montażu. Ścianka prysznicowa uszczelniana jest silikonem zarówno w pionie na styku ze ścianą, jak i przy podłodze. 


1 ścianka  2 ścianka  3 ścianka  4 ścianka  5 ścianka  6 ścianka

Zamknięta kabina szklana pozwala na szczelne zabezpieczenie części mokrej łazienki ( przy prawidłowym spadku i dobrze obsadzonym brodziku).  Pojedyńcza ścianka prysznicowa nie zbezpieczy nas przed przedostaniem się wody poza natrysk. Przyjeżdzając na pomiar doradzamy jakie rozwiązanie jest najbardziej funkcjonalne. Jednak decyzja należy do Państwa,jakie rozwiazanie zastosujecie w swojej łazience. Oba rodzaje zabudowy prysznica są bardzo nowoczesne i nie zabierają przestrzeni.

Zapraszam do współpracy

Ewa Rogólska 


wstecz